Poradenství v oblasti vytápění a krbových kamen

Na otázky ohledně vytápění odpovídá pan Tomáš Sádecký z internetového portálu www.GIVE.cz, který se zaměřuje na prodej a poradenství v oblasti vytápění a krbových kamen.

Proč připojit centrální přívod vzduchu?
Centrální přívod vzduchu, tzv. „CPV“, zajišťuje, aby nebyl vyčerpáván kyslík z místnosti, kde jsou kamna či krb umístěna. Díky CPV nemusíte častěji větrat a ohřátý vzduch tak není zbytečně ochlazován.

Jak správně přikládat do krbových kamen?
Přibližně 10 vteřin před otevřením dvířek ohniště plně otevřete regulátory vzduchu, pak přikládací dvířka nejprve mírně pootevřete, vyčkejte několik vteřin na odsátí kouřových zplodin do komína a teprve potom dvířka otevřete naplno a přiložte doporučenou dávku paliva. Poté dvířka zavřete a po rozhoření regulátory vraťte znovu do původní polohy.

Jaké používat palivo?
Na podpal je lepší měkké dřevo, například bříza a smrk, na topení je lepší tvrdé dřevo, třeba buk, nebo dub s vlhkostí maximálně 20%, optimálně 10%.

Jak krbová kamna čistit?
Krbová kamna a spalinové cesty je potřeba pravidelně a důkladně překontrolovat a čistit vždy před a po každé topné sezóně.

Jak čistit sklo u krbových kamen?
Pokud je sklo dvířek zakouřené, lze je ve vychladlém stavu očistit novinovým papírem nebo vlhkým hadříkem namočeným do popela ze dřeva.

Rezervace schůzky s vystavovatelem

Rezervujte si nyní termín schůzky s vystavovatelem, který Vás zajímá. Stačí jen kliknout na "Rezervovat schůzku", vybrat požadovaného vystavovatele a datum s časem, kdy budete na výstavě. Pak už jen informaci o čem bude Vaše schůzka, aby se vystavovatel mohl dostatečně připravit na vaše konkrétní dotazy. Následně je rezervace potvrzena i e-mailem a Vy budete na stánku vystavovatele očekáváni a Vaše schůzka probehně v klidu, bez vyrušování, odbíhání a stresu. Neváhejte proto a rezervujte si schůzku včas!