Zelená úsporám nově i na rekonstrukce svépomocí

Od pondělí 15. října mohou zájemci žádat o dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) také na úsporné rekonstrukce domů uskutečněné svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Balíček podzimních novinek přináší více podporovaných opatření, pro větší okruh žadatelů i jednodušší cestu k získání dotace.
Na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí mohou lidé prostřednictvím Státního fondu životního prostředí získat dotaci až 550 tisíc korun, především jako příspěvek na materiál, vypůjčení nářadí a odborný technický dozor. Stavby budou nadále muset splňovat daná kritéria. „Kromě povinného odborného technického dozoru je nutné mít řádně zpracovanou projektovou dokumentaci pod kontrolou Státního fondu životního prostředí,“
Z programu NZÚ lze nově získat dotaci i na výměnu kamen bez připojení na otopný systém. Týká se to asi 80 tisíc rodinných domů. Na výměnu za ekologičtější, úspornější a výkonnější zdroj vytápění přispěje ministerstvo životního prostředí až 80 tisíc korun. Výměnu není třeba kombinovat se zateplením domu. Na výměnu kamen bez připojení na otopný systém nebylo možné zažádat o tzv. kotlíkovou dotaci.
Z NZÚ bude podporována i venkovní stínicí technika, zájemci o příspěvek 500 nebo 1000 korun na metr čtvereční stíněné plochy mohou žádat současně s dotací na zateplení. Novinkou je i podpora stavby nízkoenergetických domů s rekuperací, tedy systémem řízeného větrání se zpětným získáváním tepla. Dotace činí 150 tisíc korun.
Program také nově nabízí možnost získat dotaci 150 tisíc korun na fotovoltaický systém v kombinaci s tepelným čerpadlem.
Žádosti nyní elektronicky
Žádosti o dotace půjde nově podat i elektronicky včetně souvisejících dokumentů. Od pondělí 15. října je na stránkách fondu životního prostředí spuštěna nová aplikace pro příjem žádostí v programu NZÚ, a to na adrese zadosti-nzu.sfzp.cz.

více na https://www.novazelenausporam.cz/o-programu/aktuality/

Rezervace schůzky s vystavovatelem

Rezervujte si nyní termín schůzky s vystavovatelem, který Vás zajímá. Stačí jen kliknout na "Rezervovat schůzku", vybrat požadovaného vystavovatele a datum s časem, kdy budete na výstavě. Pak už jen informaci o čem bude Vaše schůzka, aby se vystavovatel mohl dostatečně připravit na vaše konkrétní dotazy. Následně je rezervace potvrzena i e-mailem a Vy budete na stánku vystavovatele očekáváni a Vaše schůzka probehně v klidu, bez vyrušování, odbíhání a stresu. Neváhejte proto a rezervujte si schůzku včas!