Zelená střecha Urbanscape letos s dotací od státu

Zelené střechy přispívají k tepelnému komfortu uvnitř domů, zlepšují klima měst, zadržují srážkovou vodu i prachové částice a prodlužují životnost střechy. Spolu s kvalitním zateplením přispívají k realizaci energeticky úsporného domu. Navíc ten, kdo osadí svůj dům zelenou střechou Urbanscape, si ji může nechat zaplatit z programu Nová zelená úsporám.


Lidé od nepaměti sní o tepelném komfortu svých příbytků. Začali zateplováním vchodu do jeskyně a pokračovali přes zdokonalování stavebních konstrukcí až po jejich zateplení. Vše s jasným cílem uniknout mrazům, dešti nebo ostrým slunečním paprskům. Ideální příbytek disponuje stabilní komfortní teplotou za minimálně vynaloženého úsilí. Slovy dneška – nízkou spotřebou energií a nízkými výdaji za vytápění nebo klimatizaci.

“Zateplování konstrukcí a jejich vzduchotěsnost náleží již po delší dobu do základní charakteristiky nově stavěných budov a probíhajících rekonstrukcí,” připomíná Milan Pokrivčák, aplikační manažer z Knauf Insulation. Program Nová zelená úsporám reflektuje vývoj šetrného stavění a od ledna roku 2017 rozšířil opatření pro energeticky úsporné domy dotací o eko-prvek zelených střech. Systém zelené střechy Urbanscape od Knauf Insulation lze nyní pořídit s finanční podporou 500 Kč/m².

Modelový příklad

Majitel staršího domu plánuje zateplení střechy a fasády. Část peněz na rekonstrukci chce získat z dotace Nová zelená úsporám. Dům má střechu s nízkým sklonem vhodnou pro osázení zelenou střechou Urbanscape. S plánovaným zateplením domu získá majitel možnost zažádat o dotaci na zelenou střechu. Extenzivní skladba s minerálním substrátem a rozchodníky je lehká a je tedy vhodná i pro rekonstrukce, kde se s ní původně nepočítalo. Skladba vegetačního souvrství spolu se zateplením přispívá k lepšímu tepelnému komfortu pod střechou. Snižuje tepelné ztráty v zimě, v létě omezuje přehřívání interiéru.

Při realizaci zelené střechy se postupuje stejně jako při rekonstrukci zateplení střechy. Odstraní se původní, v tomto případě místy prorezlá střešní plechová krytina. Doplní se tepelné izolace. Foukanou minerální izolaci Supafil lze do prostoru pod plné podbití aplikovat přes několik předem připravených otvorů. V případě minerální izolace Unifit v rolích je potřeba odstranit celoplošné podbití a následně ho opět realizovat. Plocha podbití se opatří hydroizolací odolnou proti prorůstání kořenů a na tu pak proběhne pokládka systému zelené střechy Urbanscape.

Nová zelená úsporám, dotace na dům celkem: 247 550 Kč
•Plocha fasády 202 m², dotace: 101 000 Kč x 1,05 = 106 050 Kč
•Plocha střechy 140 m², dotace: 70 000 Kč x 1,05 = 73 500 Kč
•Plocha zelené střechy 136 m², dotace: 68 000 Kč

Další podrobnosti na: OBČANSKÁ VÝSTAVBA! 

2-konec-jara-a-zatek-leta
Modelov-dm3
Modelov-dm4
4-zima

Rezervace schůzky s vystavovatelem

Rezervujte si nyní termín schůzky s vystavovatelem, který Vás zajímá. Stačí jen kliknout na "Rezervovat schůzku", vybrat požadovaného vystavovatele a datum s časem, kdy budete na výstavě. Pak už jen informaci o čem bude Vaše schůzka, aby se vystavovatel mohl dostatečně připravit na vaše konkrétní dotazy. Následně je rezervace potvrzena i e-mailem a Vy budete na stánku vystavovatele očekáváni a Vaše schůzka probehně v klidu, bez vyrušování, odbíhání a stresu. Neváhejte proto a rezervujte si schůzku včas!