Odpočinek u zahradního bazénu patří k jedné z nejoblíbenějších letních aktivit mnoha českých domácností. Teplé počasí je však velmi nestálé, a proto se dá koupat jen několik měsíců v roce – navíc i v létě nás mohou nepříjemně potrápit chladné dny. Jak si tedy plavkovou sezónu co nejvíce prodloužit?

Číst více

Autor seznamuje čtenáře se dvěma podstatnými skutečnostmi. Jednak je to nařízení evropské komise k zavádění povinnosti vydávat energetické štítky pro zdroje tepla připojované k teplovodním otopným soustavám (vývoj od klasických kotlů až po tzv. interiérové kotle), a co je ještě významnější – uvádí postup, jakým je stanovován index energetické účinnosti, podle jehož hodnoty se stanoví třída energetické účinnosti.

Číst více

Seminář se konal v průběhu měsíce listopadu 2017 v šesti krajských městech. Semináře organizovala firma Schiedel s.r.o. spolu se Společností pro techniku prostředí. Program semináře byl určen zájemcům o bezpečný provoz všech druhů spalinových cest a komínů.

Číst více

Moderní metodou, jak získávat sluneční energii ekologicky a efektivně, je solární ohřev vody. Umožňují to solární kolektory – zařízení, která proměňují sluneční energii na teplo.

Číst více

Pokud uvažujete o rekonstrukci nebo stavbě rodinného domu, určitě se mrkněte na program Nová zelená úsporám. Podporuje opatření na snížení energetické náročnosti. Stavíte, rekonstruujete? Řekněte si o dotaci! Ušetříte až 50 procent.

Číst více

O tepelných čerpadlech se říká, že jsou úsporná, ekologická a nenáročná na provoz. Mezi nejoblíbenější typy patří tepelné čerpadlo vzduch-voda. O novodobých zdrojích tepla ale koluje řada mýtů. Na pět z nich jsme se podívali podrobněji.

Číst více

Nová zelená úsporám - program Ministerstva životního prostředí, administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR (dále jen „Fond"), podporuje energeticky úsporné rekonstrukce rodinných domů a bytových domů, výměnu nevyhovujících zdrojů na vytápění a využívání obnovitelných zdrojů energie.

Číst více

Cenově zajímavé zařízení na výrobu tepla a chladu

Splitové tepelné čerpadlo voda-vzduch Vitocal 100-S od firmy Viessmann se standardně vysokou kvalitou zpracování a vysokou účinností nabízí řešení pro flexibilní montáž a splnění různých požadavků zájemců. Lze jej využít jako ryze tepelné čerpadlo pro vytápění a přípravu teplé vody, nebo s chladící funkcí active cooling pro chlazení místností v letních měsících, a konečně jako elektrický průtokový ohřívač vody. Díky příslušenství v podobě modulu WLAN Vitoconnect 100 jej lze ovládat přes internet a prostřednictvím bezplatné aplikace ViCare také přímo z chytrého telefonu. Tepelné čerpadlo je připraveno na užití v kombinaci s fotovoltaickým zařízením a využívat tak elektřiny vlastní výroby. Při modernizace se splitové tepelné čerpadlo hodí pro efektivní bivalentní provoz.

Číst více

Peletové kotle vítězí na celé čáře v čistotě i komfortu obsluhy mezi všemi zdroji na tuhá paliva. Pelet pro ně je také požehnaně – v roce 2017 jsme s výrobou domácích pelet vysoko překročili hranici 300 000 tun a produkce dál roste. V Česku se vyrábějí kotle, kamna i pelety nejen pro domácí, ale také pro západoevropské trhy, tedy ve vysoké kvalitě.

Číst více
Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 se bude konat souběžně s veletrhem DŘEVOSTAVBY 2018 na Výstavišti Praha – Holešovice v termínu 1. – 4. 2. 2018. Již 13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne vše v oblasti klasického, moderního a alternativního vytápění.
Číst více
Neobyčejně silný centrální vysavač s průmyslovým Bypass motorem, osvědčenou samočistící filtrací se SILPURE filtrem a unikátní zárukou 25 let. Dejte přednost kvalitě, výkonu a dlouhé životnosti před spotřebním zbožím!
Číst více

V pondělí 29. května v 10:00 začíná elektronický příjem žádostí do zcela nového, pilotního a celorepublikového programu určeného na hospodaření s dešťovou vodou - Dešťovka. Lidé si díky MŽP budou moci historicky zcela poprvé požádat o dotaci na nádrže pro zachytávání dešťové vody a její využití na zálivku nebo v domácnosti, např. na splachování toalety. Jedna domácnost může dostat až 105 tisíc korun.

Číst více

Zelené střechy přispívají k tepelnému komfortu uvnitř domů, zlepšují klima měst, zadržují srážkovou vodu i prachové částice a prodlužují životnost střechy. Spolu s kvalitním zateplením přispívají k realizaci energeticky úsporného domu. Navíc ten, kdo osadí svůj dům zelenou střechou Urbanscape, si ji může nechat zaplatit z programu Nová zelená úsporám.

Číst více

REKUPERAČNÍ JEDNOTKY NILAN

Rekuperační jednotka NILAN ESO je novinkou v produkci NILAN pro rodinné domy. Základním zadáním bylo minimalizovat zastavěný prostor a spojit tak výhody legendární NILAN VP18 a vlajkové lodi NILAN Compact, který získal mnoho ocenění a je certifikovaný Passivhaus Institutem Darmstadt jako velmi úsporná jednotka vhodná i pro pasivní domy. Mezi největší úspěchy patří vítězství v prestižní mezinárodní soutěži o nejúspornější dům světa, kde již 2x byla součástí vybavení vítězného domu. I u nás byl první pasivní dům, který certifikovalo Centrum pasivního domu, osazen jednotkou NILAN Compact. Jednotka zajišťuje komplexní služby pro rodinné domy: větrání s účinnou rekuperací, chlazení provozně zdarma při ohřevu vody, levný ohřev teplé vody.

Číst více