Teplo jako z kachlových kamen
 Naše topení využívá vynikajících schopností kamene teplo přijímat, akumulovat a poté dlouhodobě vyzařovat. V kamenu jsou zafrézované topné kabely, které kámen nahřívají. Za necelou půlhodinu se kámen nahřeje na 60°C. Vytápění prostoru funguje na základě dlouhovlnného záření, jako když topíte kachlovými kamny. Sálavé teplo je v místnosti rovnoměrně rozloženo – mezi podlahou a stropem je rozdíl maximálně 3°C

Číst více

Od pondělí 15. října mohou zájemci žádat o dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) také na úsporné rekonstrukce domů uskutečněné svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Číst více

Více než tři čtvrtě milionu domácností mělo mít do konce letošního roku hotovou další revizi kotle na tuhá paliva dle zákona o ochraně ovzduší. Na základě zkušeností z roku 2016, kdy proběhly první zákonné revize, MŽP novelizovalo zákon o ochraně ovzduší. Novela přináší několik novinek, které lidem ušetří výdaje, a přínos revizí pro kvalitu ovzduší přitom zachová. Od 1. září letošního roku stačí mít revizi pouze každé 3 roky. Nově se tak povinnost další revize posouvá až na rok 2019.

Číst více

Jedním z ekologických a úsporných zdrojů tepla, na který lze získat podporu v rámci druhé vlny kotlíkových dotací, je plynový kondenzační kotel. Proč vyměnit starý kotel na tuhá paliva právě za něj?

Číst více

Odpočinek u zahradního bazénu patří k jedné z nejoblíbenějších letních aktivit mnoha českých domácností. Teplé počasí je však velmi nestálé, a proto se dá koupat jen několik měsíců v roce – navíc i v létě nás mohou nepříjemně potrápit chladné dny. Jak si tedy plavkovou sezónu co nejvíce prodloužit?

Číst více

Autor seznamuje čtenáře se dvěma podstatnými skutečnostmi. Jednak je to nařízení evropské komise k zavádění povinnosti vydávat energetické štítky pro zdroje tepla připojované k teplovodním otopným soustavám (vývoj od klasických kotlů až po tzv. interiérové kotle), a co je ještě významnější – uvádí postup, jakým je stanovován index energetické účinnosti, podle jehož hodnoty se stanoví třída energetické účinnosti.

Číst více

Seminář se konal v průběhu měsíce listopadu 2017 v šesti krajských městech. Semináře organizovala firma Schiedel s.r.o. spolu se Společností pro techniku prostředí. Program semináře byl určen zájemcům o bezpečný provoz všech druhů spalinových cest a komínů.

Číst více

Moderní metodou, jak získávat sluneční energii ekologicky a efektivně, je solární ohřev vody. Umožňují to solární kolektory – zařízení, která proměňují sluneční energii na teplo.

Číst více

Pokud uvažujete o rekonstrukci nebo stavbě rodinného domu, určitě se mrkněte na program Nová zelená úsporám. Podporuje opatření na snížení energetické náročnosti. Stavíte, rekonstruujete? Řekněte si o dotaci! Ušetříte až 50 procent.

Číst více

O tepelných čerpadlech se říká, že jsou úsporná, ekologická a nenáročná na provoz. Mezi nejoblíbenější typy patří tepelné čerpadlo vzduch-voda. O novodobých zdrojích tepla ale koluje řada mýtů. Na pět z nich jsme se podívali podrobněji.

Číst více

Nová zelená úsporám - program Ministerstva životního prostředí, administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR (dále jen „Fond"), podporuje energeticky úsporné rekonstrukce rodinných domů a bytových domů, výměnu nevyhovujících zdrojů na vytápění a využívání obnovitelných zdrojů energie.

Číst více

Cenově zajímavé zařízení na výrobu tepla a chladu

Splitové tepelné čerpadlo voda-vzduch Vitocal 100-S od firmy Viessmann se standardně vysokou kvalitou zpracování a vysokou účinností nabízí řešení pro flexibilní montáž a splnění různých požadavků zájemců. Lze jej využít jako ryze tepelné čerpadlo pro vytápění a přípravu teplé vody, nebo s chladící funkcí active cooling pro chlazení místností v letních měsících, a konečně jako elektrický průtokový ohřívač vody. Díky příslušenství v podobě modulu WLAN Vitoconnect 100 jej lze ovládat přes internet a prostřednictvím bezplatné aplikace ViCare také přímo z chytrého telefonu. Tepelné čerpadlo je připraveno na užití v kombinaci s fotovoltaickým zařízením a využívat tak elektřiny vlastní výroby. Při modernizace se splitové tepelné čerpadlo hodí pro efektivní bivalentní provoz.

Číst více

Peletové kotle vítězí na celé čáře v čistotě i komfortu obsluhy mezi všemi zdroji na tuhá paliva. Pelet pro ně je také požehnaně – v roce 2017 jsme s výrobou domácích pelet vysoko překročili hranici 300 000 tun a produkce dál roste. V Česku se vyrábějí kotle, kamna i pelety nejen pro domácí, ale také pro západoevropské trhy, tedy ve vysoké kvalitě.

Číst více