tomas sadecky fotoNa vaše otázky ohledně vytápění odpovídá pan Tomáš Sádecký z internetového portálu www.GIVE.cz, který se zaměřuje na prodej a poradenství v oblasti vytápění a krbových kamen.

To záleží na zručnosti každého jednotlivce. Postavit se dá prakticky cokoliv, při stavbě je však nutné dodržet hlavně bezpečnostní předpisy. Ty je nutné si v případě stavby krbu dobře nastudovat.

Kromě samotného vzhledu je rozdíl především v tom, že plášť plechových kamen se poměrně rychle rozehřeje, na rozdíl od kamen kachlových. Plechová kamna tak začnou vytápět prostor o něco rychleji ve srovnání s kachlovými kamny. Stejně tak ale rychleji než kachlová kamna chladnou, což může být pro někoho nevýhodou. Většina kachlových kamen dokáže totiž předávat teplo do prostoru ještě nějakou dobu po dohoření.

Základní a rozhodně největší chybou je výběr krbových kamen tzv. „pohledem“. Jinými slovy, lidé velice často vybírají podle toho, jak se jim kamna líbí. Rozhodujícím faktorem, který by měl člověk při výběru kamen řešit, je však samotný výkon kamen. Ten musí přesně odpovídat velikosti vytápěného prostoru. Až následně doporučuji řešit samotný vzhled kamen.