Umění dřeva

Umělecky, řemeslně, designově a především netradičně pojatá výstava tradičního přírodního materiálu.

Výstava představuje tradiční přírodní materiál – dřevo - v uměleckém, mytologickém, historickém a řemeslném pojetí. Na výstavě nebudou chybět předměty zajímavé svou historií, zpracováním i využitím. Mezi zajímavosti patří umělecká díla českých umělců, obrazy, sochy, dále kola loukoťová i jízdní, historické drezíny, řemeslné výrobky.

Také budou zastoupeny hudební nástroje známé a méně známé a exotické, historický i moderní nábytek, historické stolní hry. V neposlední řadě budou představeny designové předměty mladých designérů a výtvarníků, originální šperky, historické vějíře a další doplňky z různých druhů dřeva.

Vše bude doplněno o zajímavé příběhy exponátů a ukázky práce řezbářů, výrobců hudebních nástrojů (např. výroba houslí) a dalších řemesel.

Raritou mezi exponáty bude celosvětová premiéra slavnostního odhalení nově nalezeného předmětu (spolu s legendou), který vyrobil nejslavnější český génius Jára Cimrman.

Patronem výstavy je výtvarník a spisovatel věnující se dřevu Martin Patřičný.

Během trvání výstavy je připraven i doprovodný program (degustace rumů z dřevěného sudu, hudební vystoupení, přednášky a komentované prohlídky, herní koutek).

Rezervace schůzky s vystavovatelem

Rezervujte si nyní termín schůzky s vystavovatelem, který Vás zajímá. Stačí jen kliknout na "Rezervovat schůzku", vybrat požadovaného vystavovatele a datum s časem, kdy budete na výstavě. Pak už jen informaci o čem bude Vaše schůzka, aby se vystavovatel mohl dostatečně připravit na vaše konkrétní dotazy. Následně je rezervace potvrzena i e-mailem a Vy budete na stánku vystavovatele očekáváni a Vaše schůzka probehně v klidu, bez vyrušování, odbíhání a stresu. Neváhejte proto a rezervujte si schůzku včas!